Památky a muzea

Skanzen Veselý Kopec

Skanzen se nachází na pomezí Železných hor a Žďárských vrchů. Od KC Immanuel je vzdálený cca 3 km, což je skvělá procházka v přírodě. Místní kraj poskytl ideální místo pro výstavbu skanzenu.  Z původních domků stojících na Veselém Kopci se dochovala chaloupka bezzemka – příbytek nejchudší vrstvy. Ostatní stavby byly převezeny z okolních vesnic. V současné době tvoří skanzen téměř třicet objektů. Dnes můžete poznat život a práci drobných rolníků 19. a 20. stol. Během roku jsou zde různé akce, jarmarky, masopust, výstavy týkající se roku sedláků – dožínky, bramborová sobota atd. Určitě stojí za to si prohlédnout tento přírodní skvost.

 

Muzeum koní ve Slatiňanech

Zámek plný příběhů, vynálezů a koní

Romantický zámek ve Slatiňanech Vás přenese do života na pohodlném knížecím sídle přelomu 19. a 20. století. Kromě reprezentačních pokojů v patře jsou k vidění unikátní prostory  kuchyně, umývárny a kotelny v suterénu. Areál dotváří vzorně udržovaný anglický park o rozloze 16 ha s druhou nejbohatší dendrologickou sbírkou ve východních Čechách.

 

Zámek Nové Hrady

zámek Nové Hrady, který se nazývá české Versailles, určitě musíte vidět. Čeká na Vás překrásný zámek s historií, přírodní divadlo, jedinečné muzeum  jízdních kol od počátku jejich výroby, přírodní bludiště, muzeum klobouků a mnoho dalších zážitků.

 

Muzeum Karla Havlíčka Borovského

V Havlíčkově Borové (12 km)

DATA | aktivity | muzeum-k-h-borovskeho.jpg